Projekt HYPSTAIR na AERO EXPO 2015

Na mednarodnem sejmu letalstva AERO EXPO 2015 v Friedrichshafnu v Nemčiji se je s svojo stojnico predstavila tudi Univerza v Mariboru.

Sodelavci FG-ja in FERI-ja so predstavili evropski projekt HYPSTAIR (FP7), katerega namen je razvoj hibridnega pogona za športna letala in razvoj vmesnika pilot-letalo za namene vodenja in nadzora hibridnega sistema. Projektni partnerji zraven Univerze v Mariboru so Pipistrel, Siemens, Univerza v Pisi in MBVision.

Inovativne rešitve projekta HYPSTAIR so požele veliko zanimanja in pohval tako s strani strokovne kot splošne javnosti s celega sveta. Na svojem področju nudi projekt vrhunske rešitve na svetovni ravni in kot tak predstavlja pomembno referenco za Univerzo v Mariboru.

Več informacij o projektu in sejmu lahko najdete na naslednjih povezavah:

Projekt HYPSTAIR na AERO EXPO 2015
Projekt HYPSTAIR na AERO EXPO 2015 (2)